سیم و کابل

مزایا و معایب سیم و کابل خراسان افشارنژاد

مزایا و معایب سیم و کابل خراسان افشارنژاد

کمپانی خراسان افشار نژاد، سازنده انواع گوناگون سیم و کابل می‌باشد.

این شرکت در فرآیند تولید خود از مواد اولیه متنوعی استفاده کرده که مس و المینیوم از مطرح ترین متریال های سیم و کابل تولیدی این مجموعه به شمار می روند.

در این مقاله هدف این است که بررسی کنیم مزایا و معایب سیم و کابل خراسان افشارنژاد چیست.

سیم خراسان افشار نژاد

شرکت خراسان افشارنژاد برای ساخت سیم‌های تولیدی خود استاندارد خاصی را ملاک قرار داده است. این شرکت سیم‌های تولیدی خود را عموماً به صورت کلاف‌هایی با طول صد متر عرضه می کند. هدایتگر این سیم‌ها عموماً مس های نازک هستند.

شرکت خراسان افشار نژاد با استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات این سیم‌های نازک را بدون آرایش و نظمی خاص در هم تنیده می‌کند.

به همین دلیل می‌توان گفت که سیم برق افشان خراسان یک سیم فوق العاده منعطف بوده و پوشش محافظتی این تارهای مسی از جنس پی‌وی‌سی هست. پی‌وی‌سی‌هایی که مرکز مس تشکیل دهنده این سیم را در خود جای دادند.

با توجه به عملکرد هر سیم و بر اساس آنچه که در استانداردها درج شده این سیم ها از نظر رنگی متنوع هستند.
پیرو بحث مزایا و معایب سیم و کابل خراسان افشارنژاد می توان گفت، افرادی که در زمینه ساختمان‌سازی فعالند، می‌توانند سیم برق افشان را برای برق کشی ساختمان انتخاب کنند.

البته سازندگان و افرادی که به ساخت دستگاه‌های برقی نیز مشغول هستند می‌توانند سیم خراسان را به عنوان یکی از متریال اولیه ساخت محصول انتخاب کند. سیم خراسان این قابلیت را دارد که در دمای بالای ۷۰ درجه سانتیگراد، عملیات انتقال انرژی الکتریکی را انجام دهد و یان خود یک مزیت مهم به حساب می آید.

مقاومت سیم‌های تولیدی شرکت خراسان بر اساس شماره هر سیم تا حدودی متفاوت است. مثلاً برخی از سیم‌ها هرچه مسافت زیادتر شود امکان ارسال انرژی الکتریکی با شدت و قدرت امکان پذیر نخواهد بود و شاهد افت ولتاژ موجود در این سیم‌ها می باشیم این می تواند از معایب برخی از سیم های افشان خرسان باشد.

کابل خراسان افشار نژاد

در ادامه مبحث مزایا و معایب سیم و کابل خراسان افشارنژاد می توان بیان کرد، شرکت خرسان افشار نژاد، تولید کننده ای فعال در زمینه کابل نیزمی‌باشد.

این شرکت در طبقه بندی کابل‌ها، آن ها را به دسته‌های ضعیف، متوسط و قوی تقسیم بندی کرده است.

البته در یک تقسیم بندی دیگر، شرکت، روکش کابل را مد نظر قرار داده و بر اساس روکش آنها را بهروکش های پی‌وی‌سی روکش های آلومینیومی، روکش های نایلونی و غیره دسته بندی نموده اسن.

کابل‌ها بر اساس نوع مصرف به کابل‌هایی که برای تیرهای برق استفاده می‌شود، کابل‌هایی که برای برق کشی در اعماق زمین مورد استفاده قرار می گیرند،

کابل کواکسیان، کابل های شیلدار تقسیم می شوند..در واقع شرکت خراسان افشارنژاد مبنای، کابل را بر اساس تنوع قرار داده است. این تنوع می‌تواند از جهت، چهارچوب کابل، جنس به کار گرفته برای روکش کابل و مقدارولتاژ، نوع رسانای کابل‌ها، دارای طیف بزرگی از تنوع باشد.

مزایای و معایب سیم و کابل خراسان افشار نژاد

به دلیل تقاضای زیاد مشتریان برای داشتن، کابل‌های مسی و آلومینیومی تولیدات سیم و کابل شرکت خراسان افشار نژاد بر اساس دو نوع مس و آلمینیوم می‌باشد.

چنانچه بخواهیم از این منظر به بررسی مزایا و معایب سیم و کابل خراسان افشارنژاد بپردازیم، سیم و کابل‌هایی این شرکت که با آلومینیوم و دیگر اولیه ساخته شده عموماً نسبت به کابل هایی که رسانای آنها مس بوده نرخ نرخ کمتری دارند.

این این مورد از این منبع منشا می‌گیرد که مس یکی از مواد اولیه گران است. چنانچه سیم و کابلی ازمواد اولیه گرانقیمت تولید شود قاعدتاً نرخی که کابل و سیم با آن عرضه می‌شود نیزبیشتر خواهد بود.

کابل‌هایی که شزکت خراسان افشار نژاداز آلومینیوم ساخته است، کابل‌هایی هستند که شرایط محیطی، دما، فشار محیط می‌تواند آنها را آسیب پذیر کند.

این آسیب ها برای مواردی که کابل‌ها از مس ساخته شده مطرح نمی‌باشد؛ زیرا مس، فلزی هست که پتانسیل بالایی در برابر شرایط جوی مختلف خواهد داشت.

به همین منظور می‌توان گفت، از معایب برخی از سیم و کابل‌ها آسیب پذیر بودن آن ها بر اساس شرایط جوی می‌باشد. مزیت دیگر که می‌توان برای سیم کابل‌های افشارنژاد مطرح کرد این است که تنوع مواد اولیه‌ای که از آن سیم و کابل را می‌سازند، گسترده است.

چنانچه، مشتریان درخواست خرید از برند خراسان افشار نژاد داشته باشند، با هر وضعیت درآمدی که باشند می توانند از این برند سیم و کابل تهیه نمایند.

اگر امکان تهیه سیم و کابل‌های مسی برای آنها مقدور نیست می‌توانند از کابل‌های آلومینیومی این مرکز استفاده کنند.

در واقع تنوع تولید سیم و کابل‌ خراسان افشار نژاد خود یکی از مزیت‌های مهم برای این مجموعه تلقی می‌شود.
این شرکت با تنوع مواد اولیه توانسته به مشتریان کمک کند تا کابل‌هایی که سبک و منعطف هستند را پیدا کنند. بنابراین مشتریانی که راغب به خرید کابل‌های سبک وزن هستند می‌توانند کابل آلومینیومی افشار نژاد را انتخاب نمایند.

این کابل‌ها می‌توانند در عین حال که سبک هستند، امکان انتقال انرژی الکتریکی را به بالاترین کیفیت ممکن دارند. عیوبی که برخی از سیم و کابل های خراسان دارند به جنس سیم و کابل بستگی دارد.

برخی از کابل‌ها با جنس‌های مشخص، ممکن است هنگام کار و بهره‌برداری دچار آسیب‌هایی نظیر خوردگی شوند.

به دنبال بیان مزیت‌های این سیم و کابل می‌توان به این مورد اشاره کرد که تصمیم خرید از این برند می‌تواند برای مشتری از نظر اقتصادی مناسب باشد؛ زیراکابل‌های با کیفیتی در این مرکز ارائه می‌شوند که قیمت منصفانه‌ای دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *