دسته‌بندی نشده

انواع سیم و کابل خراسان افشارنژاد

انواع سیم و کابل خراسان افشارنژاد و نمایندگی ها

سیم و کابل محصولی است که در اکثردستگاه‌ ها، وسایل و حتی اجزای کوچک و بزرگ موجود در محیط می ‌توان آنها را مشاهده کرد. به طور کلی سیم و کابل‌ها در محیط بیرون و محیط درون از جمله محصولات پر مصرف به شمار می‌آیند.

تمام این وسایل به برق نیاز داشته و لازمه برق رسانی، سیم کابل هست. به همین منظور، شرکت‌ های متعددی به عنوان تولید کننده این محصول پرکاربرد در صنعت به فعالیت مشغول هستند.

یکی از این شرکت‌های مطرح، شرکت خراسان افشارنژاد است. این شرکت، دارای نمایندگی ‌های متعددی در شهرهای کشور برای گسترش دامنه فروش محصولات و معرفی بیشتر برند افشارنژاد می‌ باشد.

در این مقاله می‌ خواهیم راجع به انواع سیم و کابل خراسان افشارنژاد و نمایندگی های این مرکز موضوعاتی را ارائه کنیم.

انواع سیم خراسان افشار نژاد

سیم افشارنژاد وسیله‌ ای است که از آن برای ارتباط رسانی استفاده می شود. این ارتباط عموماً به وسیله فرستادن انرژی الکتریکی از یک مبدا به یک مقصد می‌ باشد.

به همین منظور می‌توان گفت که این سیم ‌ها هستند که در دستگاه‌ها، ابزارها، سیستم‌ های روشنایی و غیره عامل و مجرایی کاربردی برای متصل کردن به مبدا اصل برق به شمار می آیند.

سیم عموماً دارای ویژگی انعطاف پذیری بوده و برای ساختن این محصول، شرکت خراسان از فلزاتی نظیر مس، آلومینیوم و غیره استفاده می‌کند. برای اینکه این سیم‌ها در یک حصاری قرار گیرند، پوشش‌های مناسبی برای آنها طراحی می کند.

می‌توان گفت بیشترین رسانایی که شرکت خراسان از آن استفاده می کند ۲ فلز برجسته، مس و آلومینیوم می‌باشد. سیم های جنس مس از نظر مرغوبیت و کیفیت، مطلوب ‌تر هستند.

به همین منظور، مشتری برای تهیه این نوع سیم، باید قیمت بیشتری نیز پرداخت کند. در راستای انواع سیم و کابل خراسان افشارنژاد و نمایندگی ها بهتر است به طورمجزا انواع سیم تولیدی خراسان را به صورت زیر بیان کرد:

سیم الکتریکی مفتولی

سیم مفتولی شرکت خراسان عموماً سیم‌هایی از رشته‌های کلفت و ضخیم می‌باشند. این نوع سیم ها، از یک لایه تشکیل شده است. از این رو، به عنوان سیم خشک خراسان نیز می‌توان آنها را مطرح کرد.

از لحاظ ولتاژ نیز تقریبا به صورت حداقل ۳۰۰ ولتاژ و به صورت حداکثر ۵۰۰ ولتاژ هستند. این نوع سیم، در برابر شرایط جوی، شرایطی که احتمال پوسیده کردن سیم‌ها را فراهم می‌کند تا حدودی، مقاومت قابل توجهی دارند.

کسانی که به فعالیت ساختمان سازی مشغول هستند یا اینکه در زمینه تابلوهای برق فعال می باشند این سیم مفتولی خراسان می‌تواند انتخاب آنها برای کار باشد.

سیم الکتریکی افشان

این سیم در مقایسه با سیم مفتولی خراسان، سیمی نرم و منعطف می‌باشد.

به همین منظور عموماً برای فعالیت‌هایی که نیاز به سیم‌های منعطف دارند، مثل فعالیت‌های درونی ساختمان نظیر، سیستم روشنایی عموماً از سیم الکتریکی افشان استفاده می‌شود.
از لحاظ ولتاژ مانند سیم برق مفتولی هست. برای پدید اوردن این سیم چند رشته مس افشان نیاز است.

سیم الکتریکی نیمه افشان

این سیم ویژگی‌های سیم الکتریکی و مفتولی افشان را با یکدیگر دارد. به همین دلیل به آن می‌توان نیمه افشان گفت.
با توجه به اینکه در سیم های الکتریکی افشان، سیم های به کار گرفته سیم‌های نازکی هستند، در این سیم، ضخامت سیم‌ها از سیم‌های افشان تا حدودی بیشتر و از سیم‌های مفتولی کمتر است.

به دلیل ضخامت بیشتر این سیم‌ها درصد انعطاف پذیری آن ها نیز نسبت به مدل افشان کمتر خواهد بود.

سیم الکتریکی آرت
این مدل از سیم خراسان، جنس مسی دارد و دارای روکشی بسیار مقاوم است. به همین دلیل، افراد می‌توانند با خیال و بدون خطر برق گرفتگی با این سیم کار کنند.

سیم الکتریکی لاکی
از نظر ضخامت، می‌توان سیم لاکی را جز ظریف ‌ترین سیم‌ها به شمار آورد. عموماً از این سیم برای ساختن قطعات و لوازم یدکی استفاده می‌شود.

سیم الکتریکی نایلونی
این سیم از نظر ولتاژ در سطح ضعیفی قرار دارد. به علاوه، قدرت قابل توجهی ندارد. دو رشته سیم در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند تا ایجاد کننده سیم نایلونی باشند.

انواع کابل خراسان افشار نژاد
شرکت خراسان افشارنژاد، برای ساخت کابل، چندین سیم را در کنار یکدیگر قرار می‌دهد و آنها را با یک روکشی مناسب می‌پوشاند. برای مشخص کردن انواع سیم و کابل خراسان افشارنژاد و نمایندگی ها به مواد به کار رفته در تولید کابل توجه می شود:

کابل‌های افشار نژاد کنترلی
کابل‌ها که از رشته سیم‌های متنوعی تشکیل شده و می‌تواند تا ۱۰۰ وات را تحمل کنند. در واقع جز کابل‌هایی هستند که صرفاً برای ارسال سیگنال‌ها از یک مبدا استفاده می‌شود.

کابل های افشار نژاد مخابراتی
با توجه به اینکه این کابل ها را به گونه ‌ای می‌سازند که صرفاً برای خدمات مخابراتی به کار روند به آن کابل های مخابراتی می‌گویند.

کابل‌های افشار نژاد نسوز
این کابل‌های منعطف را به گونه‌ ای ساخته اند تا در برابر جریانات ولتاژ بالا، استقامت قابل توجهی داشته باشند. بعلاوه تا دمای بالای ۲۰۰ درجه سانتیگراد هیچ آسیبی نمی‌بینند.

از طرف دیگر در دمای منفی ۶۰ درجه سانتیگراد یعنی دمای ۶۰ درجه زیر صفر نیز دچار یخ زدگی نمی‌شوند. از آن جهت به این کابل‌ها نسوز گفته می‌شود که در دمای بالا، استقامت قابل توجهی دارند.

به علاوه اگر دما از ۲۵۰ درجه بالاتر رود این کابل‌ها نیز دچار سوختگی می‌شوند. در مقابل اشعه نور خورشید نمی‌تواند به آن نفوذ پیدا کرده و باعث آسیب رساندن به این نوع کابل شود.

نمایندگی سیم و کابل خراسان افشار نژاد
انواع سیم و کابل خراسان افشارنژاد و نمایندگی ها متنوع ترشده و تولید آن هابه سطح انبوه رسیده است. این شرکت برای فروش و مطرح شدن بیشتر، اقدام به گرفتن نمایندگی‌های متعدد می‌کند.

در واقع نمایندگی باعث می‌شود که میزان فروش بیشتر شود. در نتیجه میزان تولید نیز افزایش یابد و این مورد خود تاثیر بسزایی بر روی سود شرکت داشته باشد.
در حال حاضر این شرکت چندین و چند نمایندگی در سراسر کشور دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *